Kurkuma BIO 50g DARY NATURY

Kurkumę nazywa się "przyprawą życia" - chroni wątrobę, serce, mózg, wzmacnia odporność.

Więcej szczegółów

  • 16

5,82 zł

Kurkuma jest jedną z najzdrowszych przypraw świata. Słynie przede wszystkim z silnych właściwości przeciwwirusowych i przeciwzapalnych. Kurkuma to też świetny oręż w walce z rakiem i chorobą Alzheimera. 

Jest składnikiem różnych mieszanek przyprawowych, m.in. wchodzi w skład curry. Nadaje charakterystyczny smak rosołom i potrawom z drobiu. Można dodawać ją do musztardy i sosów.

Przeciwwskazania do stosowania kurkumy:

Mimo że prozdrowotne właściwości kurkumy są nie do przecenienia, warto wiedzieć, że stosowana przez dłuższy czas i w dużych dawkach, może podrażniać błonę śluzową żołądka i jelit (z tego powodu nie powinny stosować jej osoby z chorobą wrzodową). Ze względu na żółciopędne działanie, przeciwwskazaniem do stosowania kurkumy są choroby, w których utrudniony jest przepływ żółci w drogach żółciowych. Na kurkumę uważać powinny również osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe (przyprawa może bowiem wzmocnić ich działanie). Ze stosowania kurkumy zrezygnować powinny kobiety w ciąży – przyprawa pobudza macicę, co może grozić nawet poronieniem.

Skład:

100% kurkuma z certyfikowanych upraw ekologicznych

Zalecane warunki przechowywania:
Przechowywać w suchym miejscu.

Kraj producenta: Polska

Kraj pochodzenia składników: Indie

 

 

 

 

 

 

 

 

15 inne produkty z tej samej kategorii